| Valmistaja | Gigaset, Siemens |
| Lisätieto | Sisältää yhden luurin, DECT |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Puheaika (maksimi) | 26 h |
| Soittoäänet | 20 erilaista |
| Valmiusaika (maksimi) | 530 h |
| Valmistajan tuotesivu | www.gigaset.com/en_HQ/shop/gigaset-c620.html |
| SAR (W/kg) | 0,1 |
| Akku | |
| Tyyppi | 2 x AAA |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 65 000 väriä |
| Koko | 1,8 tuumaa |
| Resoluutio | 160 x 128 px |
| Resoluutio (leveys) | 160 px |
| Resoluutio (korkeus) | 128 px |
| Mitat | |
| Leveys | 49 mm |
| Pituus | 155 mm |
| Paksuus | 30 mm |
| Puhelinluettelo | |
| Nimien määrä | 250 kpl |
| Muotoilu | |
| Perus | On |