| Valmistaja | Siemens, Gigaset |
| SAR (W/kg) | 0,1 |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Hälytystoiminto | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 300 h |
| Puheaika (maksimi) | 14 h |
| Muotoilu | |
| Perus | On |
| Päänäyttö | |
| Resoluutio | 128 x 160 px |
| Resoluutio (korkeus) | 128 px |
| Resoluutio (leveys) | 160 px |
| Koko | 1,8 tuumaa |
| Värienmäärä | 65 000 väriä |
| Mitat | |
| Paksuus | 30 mm |
| Pituus | 154 mm |
| Leveys | 52 mm |
| Akku | |
| Tyyppi | 2 x AAA |