| Valmistaja | Gigaset |
| Herätyskello | On |
| Puheaika (maksimi) | 12 h |
| Soittoäänet | 22 soittoääntä |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS |
| Kalenteri | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 200 h |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 2.0 |
| Versio | 2.0 |
| USB | On |
| Akku | |
| Tyyppi | Li-Ion |
| Päänäyttö | |
| Lisätieto | TFT-värinäyttö |
| Koko | 2,4 tuumaa |
| Resoluutio | 240 x 320 px |
| Resoluutio (leveys) | 240 px |
| Resoluutio (korkeus) | 320 px |
| Mitat | |
| Pituus | 130 mm |
| Leveys | 51 mm |
| Paksuus | 19 mm |
| Paino | 104 g |
| Puhelinluettelo | |
| Nimien määrä | 500 kpl |