| Valmistaja | Chromecast |
| Tuotekuvaus | Liitä Chromecast Ultra television HDMI-liitäntään ja suoratoista sisältöä, kuten elokuvia, videoita, musiikkia tai pelejä upealla 4K UHD -resoluutiolla älypuhelimesta tai tabletista. |
| Liitännät | |
| USB | On |
| RJ-45 | On |
| HDMI-lähtö | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | 4K UHD |
| Resoluutio (leveys) | 2 160 px |
| Resoluutio (korkeus) | 3 840 px |
| Mitat | |
| Leveys | 13,7 mm |
| Korkeus | 28,2 mm |
| Syvyys | 28,2 mm |
| Paino | 0,05 kg |
| Väri | |
| Musta | On |