| Valmistaja | Hannsg |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Valmistajan tuotesivu | www.hannspree.eu/en/monitors/he-series/he225anb |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 700 000 väriä, 21,5 tuumaa, 54,6 cm, 200 cd/m2, 700:1, 5 ms, 65 astetta, 90 astetta, 40000000:1 |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 21,5 tuumaa |
| Halkaisija | 54,6 cm |
| Kirkkaus | 200 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 700:1 |
| Vasteaika | 5 ms |
| Katselukulma | 65 astetta, 90 astetta |
| Pysty | 65 astetta |
| Vaaka | 90 astetta |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 40000000:1 |
| Mitat | |
| Leveys | 512,8 mm |
| Korkeus | 367,4 mm |
| Syvyys | 185 mm |
| Paino | 3,12 kg |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Liitännät | |
| D-Sub | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 20 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 56 Hz |