| Valmistaja | Hasselblad |
| Aukko | 4,0 - 32 |
| Linssin polttoväli | 28,9 |
| Tarkennusetäisyys | 35 cm |
| Suurennus | 1 : 7,3 |
| Rakenne | 12 linssiä, 9 ryhmää |
| Suodattimen halkaisija | 95 cm |
| Mitat | |
| Paino | 850 g |
| Pituus | 102 mm |
| Halkaisija | 100 mm |
| Objektiivin tyyppi | |
| Kiinteä laajakulma | On |
| Ominaisuudet | |
| HCD | On |