| Valmistaja | Hikvision |
| Tuetut muistikorttityypit | Built-in Micro SD/SDHC/SDXC slot, up to 128 GB |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Käyttöohje | Linkki |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 14 Mpx |
| Resoluutio (leveys) | 4 000 px |
| Resoluutio (korkeus) | 3 072 px |
| Kuvakulma | 360° |
| IR-valo | On |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 128 000 Mt |
| Mitat | |
| Pituus | 164 mm |
| Leveys | 152,8 mm |
| Korkeus | 43,8 mm |
| Paino | 1 400 g |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10M/100M/1000M |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| PoE (Power over Ethernet) | On |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Windows 10 | On |
| OS X 10.10 Yosemite | On |
| OS X 10.11 El Capitan | On |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| RJ-45 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 14,7 |