| Valmistaja | Hikvision |
| Tuetut muistikorttityypit | Support Micro SD/SDHC/SDXC slot, up to 64GB , Edge recording, NAS (NFS,SMB/CIFS) |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 1,3 Mpx |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 960 px |
| Kuvakulma | 57° |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 64 000 Mt |
| Mitat | |
| Pituus | 78 mm |
| Leveys | 102 mm |
| Korkeus | 32 mm |
| Paino | 323 g |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10M / 100M |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| PoE (Power over Ethernet) | On |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Windows 10 | On |
| OS X 10.10 Yosemite | On |
| OS X 10.11 El Capitan | On |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| RJ-45 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (lepotila) | 6,5 |
| WLAN | |
| Sisäinen antenni | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |
| WEP 128-bit | On |
| WEP 64-bit | On |