| Valmistaja | Hikvision |
| Valmistajan tuotesivu | www.hikvision.com/en/Products_accessries_378_i5257.html |
| Mitat | |
| Pituus | 20,86 mm |
| Leveys | 37,1 mm |
| Korkeus | 31 mm |
| Paino | 200 g |
| Kamera | |
| Resoluutio (leveys) | 1 930 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 088 px |
| Kuvakulma | Angle of view: 80°(2.8mm), 70°(3.7mm) |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Windows 10 | On |
| OS X 10.10 Yosemite | On |
| OS X 10.11 El Capitan | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (lepotila) | 2 |