| Valmistaja | Hikvision |
| Tuetut muistikorttityypit | A built-in EMMC storage chip of 32GB capacity |
| Valmistajan tuotesivu | www.hikvision.com/en/Products_accessries_246_i6169.html |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 16 Mpx |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvakulma | Horizontal FOV: 127° |
| IR-valo | On |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 32 000 Mt |
| Mitat | |
| Pituus | 105 mm |
| Leveys | 25 mm |
| Korkeus | 61 mm |
| Paino | 220 g |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Windows 10 | On |
| OS X 10.10 Yosemite | On |
| OS X 10.11 El Capitan | On |
| WLAN | |
| Sisäinen antenni | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |
| WEP 128-bit | On |
| WEP 64-bit | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 (isäntä) | On |