| Valmistaja | Hitachi |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Projektoritekniikka | LCD |
| Etäisyyssuhde | 1:0.6 |
| Liitännät | |
| USB | On |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| Analoginen stereolähtö | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| Analoginen stereotulo | On |
| USB-host | On |
| D-sub lähtö | On |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Resoluutio | 1 024 x 768 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 024 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Kontrastisuhde | 2000:1 |
| Kuvasuhde | 16:10 |
| Kirkkaus | 2 500 ANSI lumenia |
| Kirkkaus säästötilassa | 2 050 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | XGA |
| Optinen zoom | |
| Lisätieto | manuaalinen |
| Mitat | |
| Leveys | 345 mm |
| Korkeus | 85 mm |
| Syvyys | 303 mm |
| Paino | 3,4 kg |
| Lamppu | |
| Takuu | 6 kk |
| Teho | 225 W |
| Lampun käyttöikä | 5 000 tuntia |
| Lampun tuotekoodi | DT01511 |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 8 000 tuntia |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Takuu | |
| Kesto | 3,4 vuotta |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 290 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,35 |
| Väri | |
| Valkoinen | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 36 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 32 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Kuvan koko | |
| Max | 100 " |
| Min | 60 " |
| Keystone | |
| Pysty +/- | 10 astetta |