| Valmistaja | Hitachi |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Projektoritekniikka | LCD |
| Etäisyyssuhde | 1.4-2.3 |
| Optinen zoom | |
| Lisätieto | manuaalinen |
| Mitat | |
| Leveys | 460 mm |
| Korkeus | 138 mm |
| Syvyys | 334 mm |
| Paino | 7,2 kg |
| Kuva | |
| Resoluutio | 1 920 x 1 200 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 200 px |
| Kontrastisuhde | 10000:1 |
| Kirkkaus | 5 200 ANSI lumenia |
| Kirkkaus säästötilassa | 3 640 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | WUXGA |
| Lamppu | |
| Takuu | 6 kk |
| Teho | 300 W |
| Lampun käyttöikä | 4 000 tuntia |
| Lampun tuotekoodi | DT01931 |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 6 000 tuntia |
| Liitännät | |
| D-Sub | On |
| Ethernet | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| USB-host | On |
| D-sub lähtö | On |
| WLAN-valmius (USB) | On |
| Takuu | |
| Kesto | 3 vuotta |
| Väri | |
| Valkoinen | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 38 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 29 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Kuvan koko | |
| Max | 300 " |
| Min | 30 " |
| Keystone | |
| Vaaka +/- | 30 astetta |
| Pysty +/- | 30 astetta |