| Valmistaja | Hitachi |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Projektoritekniikka | LCD |
| Etäisyyssuhde | 1,6-2,4:1 |
| Liitännät | |
| USB | On |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| Ethernet | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| Analoginen stereolähtö | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| Analoginen stereotulo | On |
| USB-host | On |
| D-sub lähtö | On |
| WLAN-valmius (USB) | On |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Resoluutio | 1 920 x 1 200 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 200 px |
| Kontrastisuhde | 2500:1 |
| Kuvasuhde | 16:10 |
| Kirkkaus | 10 000 ANSI lumenia |
| Kirkkaus säästötilassa | 7 500 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | Full HD |
| Optinen zoom | |
| Lisätieto | manuaalinen |
| Mitat | |
| Leveys | 537 mm |
| Korkeus | 170 mm |
| Syvyys | 505 mm |
| Paino | 17,9 kg |
| Lamppu | |
| Takuu | 6 kk |
| Teho | 430 W |
| Lampun käyttöikä | 2 000 tuntia |
| Lampun tuotekoodi | DT01911 |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 4 000 tuntia |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Takuu | |
| Kesto | 3 vuotta |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 1090 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,5 |
| Väri | |
| Valkoinen | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 37 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 32 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Kuvan koko | |
| Max | 600 " |
| Min | 50 " |
| Keystone | |
| Pysty +/- | 10 astetta |