| Valmistaja | Hitachi |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Projektoritekniikka | DLP |
| Etäisyyssuhde | 1,7~2,5 |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 070 000 000 väriä |
| Resoluutio | 1 920 x 1 200 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 200 px |
| Kontrastisuhde | 2500:1 |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Kirkkaus | 8 500 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | Full HD |
| Mitat | |
| Leveys | 537 mm |
| Korkeus | 170 mm |
| Syvyys | 438 mm |
| Paino | 16,6 kg |
| Liitännät | |
| D-Sub | On |
| Ethernet | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| DVI | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| Komponenttivideotulo | On |
| USB-host | On |
| D-sub lähtö | On |
| WLAN-valmius (USB) | On |
| Lamppu | |
| Teho | 370 W |
| Lampun käyttöikä | 2 000 tuntia |
| Lampun tuotekoodi | DT01581 |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 4 000 tuntia |
| Väri | |
| Valkoinen | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 36 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 29 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Keystone | |
| Vaaka +/- | 35 astetta |
| Pysty +/- | 20 astetta |