| Valmistaja | Hitachi |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Optinen zoom | 1,5 x |
| Projektoritekniikka | DLP |
| Etäisyyssuhde | 1.6 - 2.4:1 |
| Lamppu | |
| Tyyppi | Laser |
| Lampun käyttöikä | 20 000 tuntia |
| Mitat | |
| Leveys | 500 mm |
| Korkeus | 205 mm |
| Syvyys | 580 mm |
| Paino | 29 kg |
| Kuva | |
| Resoluutio | 1 920 x 1 200 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 200 px |
| Kontrastisuhde | 30000:1 |
| Kuvasuhde | 16:10 |
| Kirkkaus | 8 000 ANSI lumenia |
| Kirkkaus säästötilassa | 5 400 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | WUXGA |
| Liitännät | |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| Komponenttivideotulo | On |
| 12V ohjaus | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 845 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,3 |
| Väri | |
| Musta | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 40 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 37 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Kuvan koko | |
| Max | 600 " |
| Min | 50 " |