| Valmistaja | Hitachi |
| Kapasiteetti | 1 000 Gt |
| Koko | 2,5 tuumaa |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Välimuisti | 8 Mt |
| Virrankulutus (luku/kirjoitus) | 1,8 W |
| Virrankulutus (Idle) | 0,5 W |
| S.M.A.R.T. | On |
| Native Command Queuing (NCQ) | On |
| Mitat | |
| Paino | 102 g |
| Korkeus | 9,5 mm |
| Syvyys | 100 mm |
| Liitettävyys | |
| SATA | On |