| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| USB 3.0 | On |
| Akku | |
| Tyyppi | Li-Poly |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 6 kpl |
| Suoritin | |
| Nopeus | 2,3 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 256 Gt |
| Näyttö | |
| Koko | 14 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD, SDHC, SDXC |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | Intel HD Graphics 520 |
| Mitat | |
| Leveys | 33,7 cm |
| Syvyys | 23,45 cm |
| Paksuus | 1,58 cm |
| Paino | 1,43 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n |