| Valmistaja | HP |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3L-SDRAM |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 4 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | l2 |
| Nopeus | 3,1 GHz |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | AMD Radeon R7 |
| Mitat | |
| Leveys | 17 cm |
| Korkeus | 35,8 cm |
| Syvyys | 35,5 cm |
| Paino | 6,11 kg |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| DVI | On |
| DisplayPort | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| Minitorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |