| Valmistaja | HP |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3L-SDRAM |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 3 GHz |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 4600 |
| Mitat | |
| Leveys | 27 cm |
| Korkeus | 9,5 cm |
| Syvyys | 31,79 cm |
| Paino | 4,5 kg |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI Express x1 | 1 kpl |
| Määrä | 1 kpl |
| PCI-Express x16 | 1 kpl |
| Liitännät | |
| VGA | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| DisplayPort | On |
| Kotelo | |
| Mikrotorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |