| Valmistaja | HP |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core i5-6500T |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 2,5 GHz |
| FSB | 8 000 MHz |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 530 |
| Mitat | |
| Leveys | 49,67 cm |
| Korkeus | 34,75 cm |
| Syvyys | 16,14 cm |
| Paino | 5,45 kg |
| Näyttö | |
| Koko | 20 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |