| Valmistaja | HP |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 3 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 2,3 GHz |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 520 |
| Mitat | |
| Leveys | 9,5 cm |
| Korkeus | 27 cm |
| Syvyys | 29,95 cm |
| Paino | 4,43 kg |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI Express x1 | 1 kpl |
| Määrä | 1 kpl |
| PCI-Express x16 | 1 kpl |
| Liitännät | |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| Minitorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |