| Valmistaja | HP |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | l3 |
| Nopeus | 3,2 GHz |
| FSB | 5 000 MHz |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | AMD Radeon HD 8490, 1 000 Mt |
| Muisti | 1 000 Mt |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 4600 |
| Mitat | |
| Leveys | 17 cm |
| Korkeus | 39,9 cm |
| Syvyys | 44,2 cm |
| Paino | 9,3 kg |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI Express x1 | 3 kpl |
| Määrä | 3 kpl |
| PCI-Express x16 | 1 kpl |
| Liitännät | |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| Torni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |