| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | LPDDR3-SDRAM |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 3 kpl |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 4 000 kt |
| Nopeus | 0,9 GHz |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 13,3 tuumaa |
| Resoluutio | 3 200 x 1 800 px |
| Resoluutio (leveys) | 3 200 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 800 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD, SDHC, SDXC |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 515 |
| Mitat | |
| Leveys | 32 cm |
| Syvyys | 22 cm |
| Paksuus | 1,29 cm |
| Paino | 1,29 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Chrome OS | On |