| Valmistaja | HP |
| LCD-näyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | www8.hp.com/fi/fi/products/printers/product-detail.html?oid=5365383&jumpid=reg_r1002_fifi_c-001_title_r0001#!tab=features |
| Tulostustekniikka | värilaser |
| Laser | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 544 mm |
| Korkeus | 465 mm |
| Syvyys | 586 mm |
| Paino | 52,4 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 30 sivua/min |
| Väri | 30 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 850 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a3 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 300 arkkia |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 1 024 Mt |
| Enimmäismäärä | 1 024 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 59,46 |
| Virrankäyttö (virransäästötila) | 9,09 |
| Virrankäyttö (huippu) | 677,41 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,35 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 10 s |