| Valmistaja | HP |
| LCD-näyttö | On |
| Laser | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 510 mm |
| Korkeus | 820 mm |
| Syvyys | 555 mm |
| Paino | 52 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 56 sivua/min |
| Väri | 56 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 650 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 1 000 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 56 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 9 999 kpl |
| Kopiointinopeus (väri) | 56 kopiota/min |
| Tarkkuus | 600x600 dpi |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 47 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 0,9 |
| Virrankäyttö (huippu) | 900 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,1 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 600x600 dpi |
| Asiakirjan enimmäiskoko | 229x365 |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 5,8 s |