| Valmistaja | HP |
| Laser | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 412 mm |
| Korkeus | 295 mm |
| Syvyys | 469 mm |
| Paino | 18,9 kg |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 550 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 150 arkkia |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Linux | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 128 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 17,6 |
| Virrankäyttö (huippu) | 570 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,06 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Väri | 9,9 s |
| Mustavalko | 9 s |