| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 6 kpl |
| Suoritin | |
| Nopeus | 2,5 GHz |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 14 tuumaa |
| Resoluutio | 2 560 x 1 440 px |
| Resoluutio (leveys) | 2 560 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 440 px |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 520 |
| Mitat | |
| Leveys | 33,7 cm |
| Syvyys | 23,45 cm |
| Paksuus | 1,65 cm |
| Paino | 1,43 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 12 kk |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Pikselimäärä | 920 pikseliä |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |