| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | QHD, UWVA, LED |
| Koko | 14 tuumaa |
| Resoluutio | 2 560 x 1 440 px |
| Resoluutio (leveys) | 2 560 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 440 px |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 2 048 kt |
| Nopeus | 2,5 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 512 Gt |
| SSD | On |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 6 kpl |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SmartCard |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD 520 |
| Mitat | |
| Leveys | 33,7 cm |
| Syvyys | 23,5 cm |
| Paksuus | 1,58 cm |
| Paino | 1,54 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11 ac |