| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Valmistajan tuotesivu | www8.hp.com/fi/fi/products/laptops/product-detail.html?oid=5405376 |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3L |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 3 kpl |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 3 072 kt |
| Nopeus | 1,9 GHz |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 12,5 tuumaa |
| Resoluutio | 1 366 x 768 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 4400 |
| Mitat | |
| Leveys | 31 cm |
| Syvyys | 25,3 cm |
| Paksuus | 2,1 cm |
| Paino | 1,33 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11 ac |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |