| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| RJ-45 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Suoritin | |
| Nopeus | 2,5 GHz |
| Kiintolevy | |
| Lisätieto | M.2 |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 14 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 520 |
| Mitat | |
| Leveys | 33,8 cm |
| Syvyys | 23,7 cm |
| Paksuus | 1,89 cm |
| Paino | 1,54 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Akku | |
| Akun kesto | 13,5 h |
| Maksimi | 13,5 h |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 3 kpl |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |