| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| NFC | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 3 072 kt |
| Nopeus | 1,6 GHz |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 14 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 4400 |
| Mitat | |
| Leveys | 33,8 cm |
| Syvyys | 23,35 cm |
| Paksuus | 1,59 cm |
| Paino | 1,49 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Liitännät | |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 MBit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11 a/b/g/n |
| Akku | |
| Kennoja | 6 kpl |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 Pro | On |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |