| Valmistaja | HP |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Suoritin | |
| Nopeus | 3,3 GHz |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | Intel HD Graphics |
| Multimedia | |
| Äänipiiri | Realtek ALC221 |
| Mitat | |
| Leveys | 33,8 cm |
| Korkeus | 10 cm |
| Syvyys | 37,9 cm |
| Paino | 7,6 kg |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI Express x1 | 2 kpl |
| Määrä | 2 kpl |
| PCI Express x4 | 1 kpl |
| PCI-Express x16 | 1 kpl |
| Liitännät | |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | Gigabit |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |
| Windows 8 Pro | On |