| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Valmistaja | HP |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 Pro | On |
| Windows 7 Professional | On |
| Liitännät | |
| USB 3.0 | On |
| DisplayPort | On |
| DVI | On |
| PS/2 | On |
| Line-out | On |
| Mikrofoni | On |
| RJ-45 | On |
| Line-in | On |
| USB 2.0 | On |
| VGA | On |
| Kotelo | |
| Mikrotorni | On |
| Mitat | |
| Leveys | 17 cm |
| Korkeus | 39,9 cm |
| Syvyys | 44,2 cm |
| Paino | 9,3 kg |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| Suoritin | |
| Nopeus | 3,2 GHz |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Tyyppi | Intel Core i5-4570 |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Äänipiiri | Realtek ALC221 |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI-Express x16 | 1 kpl |
| Määrä | 1 kpl |
| PCI Express x1 | 1 kpl |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 500 Gt |
| Takuu | |
| Lisätieto | Kolmen vuoden rajoitettu takuu, sisältäen 3 vuoden takuun osille ja työlle sekä seuraavana päivänä asiakkaan luona tapahtuvan huollon Ehdot vaihtelevat maittain. Tietyt rajoitukset ovat voimassa. |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD 4600 |