| Valmistaja | HP |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 144 kt |
| Välimuistin tyyppi | Intel Smart Cache |
| Nopeus | 3,2 GHz |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD 530 |
| Mitat | |
| Leveys | 17 cm |
| Korkeus | 38,9 cm |
| Syvyys | 42,54 cm |
| Paino | 9,43 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Liitännät | |
| VGA | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Kotelo | |
| Mikrotorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |