| Valmistaja | HP |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core i7-6700 |
| Välimuistin määrä | 8 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 3,4 GHz |
| FSB | 8 000 MHz |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 530 |
| Mitat | |
| Leveys | 17,5 cm |
| Korkeus | 3,4 cm |
| Syvyys | 17,7 cm |
| Paino | 1,3 kg |
| Liitännät | |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | IEEE 802.11a,IEEE 802.11ac,IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |