| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | HD, LED |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 366 x 768 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA GeForce 850M, 4 096 Mt, DDR3 |
| Muisti | 4 096 Mt |
| Kapasiteetti | 4 096 Mt |
| Muistikamman tyyppi | DDR3 |
| Integroitu näytönohjain | Intel 4400 |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 4 000 kt |
| Nopeus | 2 GHz |
| Mitat | |
| Leveys | 38,5 cm |
| Syvyys | 26 cm |
| Paksuus | 2,7 cm |
| Paino | 2,34 kg |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 | On |