| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3L |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 4 kpl |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 4 096 kt |
| Nopeus | 2,4 GHz |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 17,3 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD-lukija |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA GeForce GTX 940M, 2 048 Mt, DDR3 |
| Muisti | 2 048 Mt |
| Muistikamman tyyppi | DDR3 |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD 5500 |
| Mitat | |
| Leveys | 41,5 cm |
| Syvyys | 28,13 cm |
| Paksuus | 2,93 cm |
| Paino | 2,82 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 12 kk |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 | On |