| Valmistaja | HP |
| Liitännät | |
| WLAN | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | ddr4 |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 8 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 2,9 GHz |
| FSB | 8 000 MHz |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD; SDHC; SDXC; MMC; MS |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | Nvidia GeForce GTX 950M, 4 000 Mt |
| Muisti | 4 000 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 81,5 cm |
| Korkeus | 45,8 cm |
| Syvyys | 20,5 cm |
| Paino | 11,5 kg |
| Näyttö | |
| Koko | 34 tuumaa |
| Resoluutio | 3 440 x 1 440 px |
| Resoluutio (leveys) | 3 440 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 440 px |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |