| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | 1 600 MHz, DDR3L SDRAM |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 0 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Akun kesto | 41 000 mAh |
| Maksimi | 41 000 mAh |
| Kennoja | 4 kpl |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 3 000 kt |
| Nopeus | 2,2 GHz |
| Kiintolevy | |
| Lisätieto | 8 GB Flash-välimustimoduli |
| Näyttö | |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD-lukija |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA GeForce 840M, 2 000 Mt |
| Muisti | 2 000 Mt |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD 5500 |
| Takuu | |
| Kesto | 12 kk |
| Mitat | |
| Leveys | 38,45 cm |
| Syvyys | 26,02 cm |
| Paksuus | 2,67 cm |
| Paino | 2,34 kg |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 | On |