| Valmistaja | HP |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 3.0 | On |
| USB-C | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 SDRAM |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Akku | |
| Akun kesto | 10,25 h, 55,8 Wh |
| Maksimi | 10,25 h |
| Akun kapasiteetti | 55,8 Wh |
| AC-Adapteri | On |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 4 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 2 GHz |
| Kiintolevy | |
| Lisätieto | NVMe |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | AMD Radeon RX Vega 8 |
| Mitat | |
| Leveys | 38 cm |
| Syvyys | 25 cm |
| Paksuus | 1,88 cm |
| Paino | 2,01 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 12 kk |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |