| Prosessori | 800 mhz |
| LCD-näyttö | On |
| Erilliset mustesäiliöt | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tulostustekniikka | värilaser |
| Valmistaja | HP |
| Laser | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 30 sivua/min |
| Väri | 30 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 1 450 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 100 arkkia |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 250 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 30 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 9 999 kpl |
| Kopiointinopeus (väri) | 30 kopiota/min |
| Tarkkuus | 600x600 dpi |
| Mitat | |
| Leveys | 745 mm |
| Korkeus | 1 143 mm |
| Syvyys | 668 mm |
| Paino | 96,8 kg |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 1 536 Mt |
| Enimmäismäärä | 1 536 Mt |
| Kiintolevyn koko | 320 Gt |
| Liitettävyys | |
| Ethernet | On |
| USB | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 85 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 14,8 |
| Virrankäyttö (huippu) | 703 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,5 |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 600x600 dpi |
| Asiakirjan enimmäiskoko | 297x420mm |
| Skannaus USB-massamuistille | On |
| Skannaus FTP:lle | On |
| Optinen tekstintunnistus (OCR) | On |
| Skannaus sähköpostiin | On |
| Skannaus tiedostopalvelimelle | On |
| Skannaus verkkoon | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 10,5 s |