| Valmistaja | HP |
| Prosessori | 800 mhz |
| LCD-näyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tulostustekniikka | mustavalkolaser |
| Laser | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 1 095 mm |
| Korkeus | 635 mm |
| Syvyys | 648 mm |
| Paino | 76,1 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 56 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 4 000 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 500 arkkia |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| Windows 8.1 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 1 024 Mt |
| Enimmäismäärä | 1 536 Mt |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 8,5 s |