| Valmistaja | HP |
| Takuu | 12 kk |
| Prosessori | 266 MHz |
| Valmistajan tuotesivu | mustavalkolasertulostin |
| Laser | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Rinnakkaisportti | On |
| Mitat | |
| Leveys | 365 mm |
| Korkeus | 268 mm |
| Syvyys | 368 mm |
| Paino | 10 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 30 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 250 arkkia |
| Paperitasojen määrä | 2 kpl |
| Maksimi paperiarkin koko | A4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 150 arkkia |
| Tulostuksen resoluutio | |
| Maksimi | 600 x 600 dpi |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| OS X 10.4 Tiger | On |
| OS X 10.3 Panther | On |
| Linux | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 16 Mt |
| Enimmäismäärä | 16 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 550 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 7 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 7 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,4 |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 8 s |
| Paperin paino | |
| Minimi | 60 g/m² |