| Valmistaja | HP |
| Monitoimitulostin | On |
| Väri | On |
| Laser | On |
| Tulostustekniikka | värilaser |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| LCD-näyttö | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,3 |
| Virrankäyttö (huippu) | 605 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 8,1 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 52 |
| Paperinkäsittely | |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 100 arkkia |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 50 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperikapasiteetti | 250 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Tarkkuus | 300x300 dpi |
| Kopiointinopeus (väri) | 30 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Kopiointinopeus (mv) max | 30 kopiota/min |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Windows 7 | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Linux | On |
| OS X 10.3 Panther | On |
| OS X 10.4 Tiger | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Windows Vista | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows XP | On |
| Windows 2000 | On |
| Windows 98 | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 10,5 s |
| Skannausominaisuudet | |
| Asiakirjan enimmäiskoko | 297x216mm |
| Optinen tarkkuus | 300x300 dpi |
| Toiminnot | |
| Kopiointi | On |
| Skannaus | On |
| Tulostus | On |
| Faksi | On |
| Liitettävyys | |
| Ethernet | On |
| USB | On |
| WLAN | On |
| Muisti | |
| Enimmäismäärä | 256 Mt |
| Vakio | 256 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 515 mm |
| Korkeus | 538 mm |
| Syvyys | 500 mm |
| Paino | 40,8 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 30 sivua/min |