| Valmistaja | HP |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 370 mm |
| Korkeus | 369,5 mm |
| Syvyys | 624,4 mm |
| Paino | 6,9 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 28 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 260 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 150 arkkia |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 256 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 1,9 |
| Virrankäyttö (virransäästötila) | 0,8 |
| Virrankäyttö (huippu) | 480 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,5 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 6,7 s |