| Valmistaja | HP |
| Laser | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 381 mm |
| Korkeus | 216 mm |
| Syvyys | 357 mm |
| Paino | 8,56 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 38 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 350 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Muisti | |
| Vakio | 256 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 6,1 |
| Virrankäyttö (huippu) | 591 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,1 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 5,7 s |