| Valmistaja | HP |
| LCD-näyttö | On |
| Laser | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 418 mm |
| Korkeus | 289 mm |
| Syvyys | 376 mm |
| Paino | 11,4 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 43 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 550 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 250 arkkia |
| Muisti | |
| Vakio | 256 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 6,1 |
| Virrankäyttö (virransäästötila) | 0,7 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 1,3 |
| Virrankäyttö (huippu) | 660 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,1 |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 5,8 s |