| Valmistaja | HP |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Laser | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 403 mm |
| Korkeus | 311,5 mm |
| Syvyys | 407,4 mm |
| Paino | 9,4 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 28 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 250 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 150 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 28 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Tarkkuus | 600x600 dpi |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 256 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 4,5 |
| Virrankäyttö (virransäästötila) | 0,1 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 1 |
| Virrankäyttö (huippu) | 475 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,05 |
| Skannausominaisuudet | |
| Asiakirjan enimmäiskoko | 216x297 |
| Arkinsyöttölaite | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 6,4 s |