| Valmistaja | HP |
| LCD-näyttö | On |
| Mustesuihku | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 450 mm |
| Korkeus | 224,4 mm |
| Syvyys | 364 mm |
| Paino | 5,61 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 20 sivua/min |
| Väri | 16 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 60 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 60 arkkia |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 25 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopioiden enimmäismäärä | 50 kpl |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 2,83 |
| Virrankäyttö (virransäästötila) | 1,17 |
| Virrankäyttö (huippu) | 10 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,1 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x1200 dpi |
| Asiakirjan enimmäiskoko | 216x297 |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 14 s |