| Valmistaja | HP |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mustesuihku | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 530 mm |
| Korkeus | 597 mm |
| Syvyys | 463 mm |
| Paino | 28,8 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 50 sivua/min |
| Väri | 50 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 500 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 300 arkkia |
| Muisti | |
| Vakio | 1 280 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 15 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 7,5 |
| Virrankäyttö (huippu) | 52 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,3 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 7,1 s |